Rajd pieszy-Dokarmiamy zwierzynę i ptactwo leśne
Aktualności, 2018-02-16

W dniu 16.02.2018 r. już po raz kolejny wybraliśmy się do lasu aby dokarmić - wspomóc leśną zwierzynę i ptactwo. Rajd prowadził myśliwy z koła łowieckiego " Piżmak" Pan Andrzej Smyk. Wędrowaliśmy lasem z Majdanu Łuczkowskiego do Średniego Dużego - ok 6 km. (...)

Czytaj całość

Powiatowe Biegi Przełajowe
Aktualności, 2016-09-20

Po raz kolejny uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Agaty Mróz startowali w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych w Zamościu w kategorii dziewcząt i chłopców. Sztafeta dziewcząt zajęła I miejsce i awansowała do zawodów Rejonowych , które odbędą się w Tomaszowie Lubelskim 03. (...)

Czytaj całość

Bóg się rodzi moc truchleje ...
Aktualności, 2018-12-22

20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Króla z bożonarodzeniowym przesłaniem dla zaproszonych Gości wystąpili uczniowie prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy  i pastorałki. (...)

Czytaj całość

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Aktualności, 2016-09-01

ZESPÓŁ SZKÓŁ W NIELISZU SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA KRÓLA W NIELISZU PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. AGATY MRÓZ W NIELISZU  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/2017 w Nieliszu powstał Zespół Szkół, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. (...)

Czytaj całość

1
2
3
4
 
 
Grudzień 2018
22
Sobota
Bóg się rodzi moc truchleje ...
Aktualności
 

20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Króla z bożonarodzeniowym przesłaniem dla zaproszonych Gości wystąpili uczniowie prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy  i pastorałki. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: ?Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(...).? Sceneria i jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności. Pan Wójt złożył najlepsze życzenia, wspaniałych świąt i dobrego Nowego Roku a Dyrekcje szkół naszej gminy życzyli przyjaznych świąt w gronie rodziny, przyjaciół dla uczniów i rodziców.  Do życzeń dołączyła się Dyrektor gminnej biblioteki. Na zakończenie zgromadzeni Goście, Rodzice, Uczniowie podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu wigilijnego na którym gościły potrawy związane z tradycją Bożego Narodzenia. Wszystkim, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych, "bo zawsze wtedy nadchodzi, ta jedyna Noc w roku".

"Gwiazda Betlejemska jasny promień rzuca,
 Niech odejdzie z życia to, co Was zasmuca".               Do pasterskiej szopy dziwny gość przychodzi,   Radujmy się wszyscy, Bóg nam się narodził.        Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie,         Bóg raz jeden w życiu, na ten świat przychodzi.          By odkupić winy wszystkich ludzi świata,                    By bliskich pojednać, a nawet pobratać.                Niech radość ogromna rozświetli Wam lica,       Łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.                W tym akcie składajcie, najlepsze życzenia,            Niech to, co nas cieszy, nigdy się nie zmienia."

Edyta Karpiuk

       WSTECZ Miejsce publikacji: Aktualności Autor: Adam Jarosz
Utworzono: 2018-12-22, Aktualizowano: 2019-01-03.
Odsłon: 5197 razy
 

TWOIM ZDANIEM

        Dodaj komentarz

 

W SERWISIE
SZKOŁA
INFORMACJE
 

00059477

Mirosław Kuduk © 2014
Profesjonalny Hosting
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting