Zakończenie roku szkolnego 2016_2017
Aktualności, 2017-06-23

"COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ SIĘ ZACZYNA" - PEWNE CHWILE MIJAJĄ BEZPOWROTNIE. W dniu 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017, uroczystość rozpoczęła się mszą św.  w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. (...)

40 lecie Pontyfikatu Jana Pawła II

16 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Króla
w Nieliszu odbyła się akademia z okazji 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie przedstawili montaż słowno ? muzyczny, który przybliżył nam życie Ojca Świętego Jana Pawła II, jego osobowość, wrażliwość na drugiego człowieka. Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem: ?Promieniowanie Ojcostwa?.
Św. Jan Paweł II ukazał nam tajemnicę Boga jako Ojca, która stanowi wzór dla ojcostwa ziemskiego. Za najważniejszą cechę ojcostwa Boga papież uznał zdolność do nieskończonej miłości, do ofiarowywania się bez zastrzeżeń i bez miary. To przesłanie stanowi dla nas zachętę do naśladowania.

Utworzono: 2018-10-17, Aktualizowano: 2018-10-18.