Zakończenie roku szkolnego 2016_2017
Aktualności, 2017-06-23

"COŚ SIĘ KOŃCZY, COŚ SIĘ ZACZYNA" - PEWNE CHWILE MIJAJĄ BEZPOWROTNIE. W dniu 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017, uroczystość rozpoczęła się mszą św.  w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. (...)

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Aktualności, 2016-09-01

ZESPÓŁ SZKÓŁ W NIELISZU SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA KRÓLA W NIELISZU PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. AGATY MRÓZ W NIELISZU  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/2017 w Nieliszu powstał Zespół Szkół, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. (...)

Wrzesień 2018
Rocznica nadania imienia i sztandaru szkole

11 września  w Szkole Podstawowej im. Jana Króla w Nieliszu  obchodziliśmy   IV rocznicę nadania imienia i sztandaru naszej szkole. Uroczystość przebiegała podhasłem "...woła mnie zapłocie" Obraliśmy sobie Patrona, który służy nam za wzór do naśladowania w walce o patriotyzm do swojej ojczyzny. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Jan Król nie tylko był poetą ludowym, ale też wychowawcą. Jego obecność na zawsze została zapisana w życiu społeczeństwa  Nielisza. Uroczystości rozpoczęto od wprowadzenia sztandarów oraz odśpiewania hymnu szkoły. Następnie pan dyrektor  w swoim przemówieniu nawiązał do uroczystości nadania imienia szkole podstawowej i przekazania sztandaru dnia 11 września 2014 roku. Wspomniał naszego patrona jako człowieka,który wszystko co czynił, czynił myśląc o innych, a przede wszystkim o Polakach. O swoim narodzie, jakże doświadczonym przez wojny.Walczył piórem, zostawiając nam wiersze, jako swój szacunek i umiłowanie ojczyzny - Polski. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili program słowno-muzyczny. Występ podobał się zgromadzonej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Wśród licznie zgromadzonych nauczycieli, uczniów byli goście przedstawiciele lokalnej władzy i świata kultury Gminy Nielisz. Jesteśmy dumni, że od czterech lat nasza szkoła nosi imię człowieka, jakim był Jan Król.Nasz patron to dla nas przykład i wyzwanie, by nie szczędzić sił, dając swój wkład w budowanie patriotyzmu. Powinniśmy budować swoje życie na wartościach,które zapewnią nam szczęście, pełny rozwój naszej osobowości             i rozwój społeczeństwa.

Opr. Edyta Karpiuk

Utworzono: 2018-09-11, Aktualizowano: 2018-09-21.