Egzamin gimnazjalny 2017
Aktualności, 2017-04-19

W dniach 19-21 kwietnia w naszej szkole odbywał się egzamin gimnazjalny. (...)

Czytaj całość

48 Rajd Pieczony Ziemniak 2017
Aktualności, 2017-10-24

Po wzgórzach debrach i bezdrożach Roztocza Północno-Wschodniego wędrowaliśmy w dniu 21.10.2017 r. na 48 Rajdzie "Pieczony Ziemniak" z metą w Majdanie Ruszowskim. Pokonaliśmy błoto, wąwozy  i pokryte rosą trawy. (...)

Czytaj całość

Bóg się rodzi moc truchleje ...
Aktualności, 2018-12-22

20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Króla z bożonarodzeniowym przesłaniem dla zaproszonych Gości wystąpili uczniowie prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy  i pastorałki. (...)

Czytaj całość

Rajd pieszy klas II
Aktualności, 2017-10-19

W dniu 19.10.2017 r. (czwartek) klasy drugie uczestniczyły w integracyjnym rajdzie pieszym po wąwozach Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. Wędrowaliśmy ścieżką spacerową z miejscowości Szperówka do Szczebrzeszyna podziwiając po drodze tajemnicze wąwozy "Piekiełka". (...)

Czytaj całość

1
2
3
4
 
 
Grudzień 2018
22
Sobota
Bóg się rodzi moc truchleje ...
Aktualności
 

20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Króla z bożonarodzeniowym przesłaniem dla zaproszonych Gości wystąpili uczniowie prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy  i pastorałki. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: ?Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(...).? Sceneria i jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem podbiły serca publiczności. Pan Wójt złożył najlepsze życzenia, wspaniałych świąt i dobrego Nowego Roku a Dyrekcje szkół naszej gminy życzyli przyjaznych świąt w gronie rodziny, przyjaciół dla uczniów i rodziców.  Do życzeń dołączyła się Dyrektor gminnej biblioteki. Na zakończenie zgromadzeni Goście, Rodzice, Uczniowie podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu wigilijnego na którym gościły potrawy związane z tradycją Bożego Narodzenia. Wszystkim, życzymy otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych, "bo zawsze wtedy nadchodzi, ta jedyna Noc w roku".

"Gwiazda Betlejemska jasny promień rzuca,
 Niech odejdzie z życia to, co Was zasmuca".               Do pasterskiej szopy dziwny gość przychodzi,   Radujmy się wszyscy, Bóg nam się narodził.        Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie,         Bóg raz jeden w życiu, na ten świat przychodzi.          By odkupić winy wszystkich ludzi świata,                    By bliskich pojednać, a nawet pobratać.                Niech radość ogromna rozświetli Wam lica,       Łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.                W tym akcie składajcie, najlepsze życzenia,            Niech to, co nas cieszy, nigdy się nie zmienia."

Edyta Karpiuk

       WSTECZ Miejsce publikacji: Aktualności Autor: Adam Jarosz
Utworzono: 2018-12-22, Aktualizowano: 2019-01-03.
Odsłon: 505 razy
 

TWOIM ZDANIEM

        Dodaj komentarz

 

W SERWISIE
SZKOŁA
INFORMACJE
 

00059270

Mirosław Kuduk © 2014
Profesjonalny Hosting
  Proszę czekać...  
 
  Proszę czekać...  
 
    

 
 


 

   
Profesjonalny Hosting